Opinie o Nas

Suprasorb A + Ag 5x5 cm - op. 1 szt. opatrunek z alginianu wapnia + srebro

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 11,92 zł 11.92
Cena netto: 11,04 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Lohmann & Rauscher
Kod produktu: 20570

Opis

Suprasorb A + Ag to opatrunek przeznaczony na rany zakażone, charakteryzujace się silnym wysiękiem. Oczyszcza ranę i eliminuje zarazki dzięki połączeniu naturalnego alginianu wapnia ze srebrem działającym przeciwbakteryjnie.

Suprasorb A + Ag jest opatrunkiem przeznaczonym do ran o silnym wysięku, zakażonych lub zagrożonych zakażeniem. Jony srebra uwalniane podczas kontaktu opatrunku z wysiękiem z rany działają bezpośrednio na powierzchni rany dzięki żelowi wytwarzanemu z alginianu.

Suprasorb A + Ag pokrywa szerokie spektrum zastosowań przeciwbakteryjnych i jest przeznaczony także do stosowania w przypadku zakażeń klinicznych. Zamyka on w żelu bakterie i zarazki i eliminuje je. Opatrunek jest skuteczny w przypadku zakażeń szczepami MRSA i VRE. Pod względem właściwości materiału Suprasorb A + Ag odpowiada opatrunkowi z alginianu wapnia Suprasorb A. Suprasorb A + Ag jest dostępny w formie kompresu i tamponady.

Częstostliwość zamiany opatrunku:

Lekarz prowadzący leczenie powinien dokonywać zmiany opatrunku w zależności od stanu rany, stopnia wysięku i obecności opatrunku wtórnego*, najpóźniej po 5 - 7 dniach.

Wskazania:

Suprasorb A zalecany jest do ran silnie sączących, powierzchownych i głębokich, zakażonych w fazie wysiękowej i ziarninowania, np. owrzodzenia o różnej etiologii (żylne i tętnicze), oparzenia 2-go stopnia, miejsca pobrania skóry do przeszczepu. 

Instrukcja zmiany opatrunku:

Należy oczyścić ranę zgodnie z aktualnym standardem postępowania i następnie dokładnie na sucho pokryć powierzchnię rany sterylnym kompresem.

  1. Ułożyć Suprasorb A + Ag swobodnie na ranie. W przypadku głębokich lub popękanych ran swobodnie nałożyć tamponadę Suprasorb A.
  2. W zależności od obfitości wysięku przymocować przy pomocy odpowiedniego opatrunku, np. Vliwasorb.

Do jakich ran ?

  • do ran silnie sączących
  • do ran zakażonych

Z czym stosować?

  • Vliwaktiv Ag (w przypadku gdy rana wydziela nieprzyjemny zapach) lub innym opatrunkiem chłonnym np. Suprasorb P

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl